19 Kasım 2014

EVİME İLK ADIM..

Bir evin güzelliği uyumdur, bir evin sürekliliği bağlılıktır, bir evin sevinci sevgidir, bir evin zenginliği çocuktur, bir evin yasası hizmettir, bir evin refahı memnun olan gönüllerdir.


Hepimizin tek gayesidir aslında evimizi olduğundan daha güzel, olduğundan daha şirin bir yer yapmak. Bunun için büyük projelere ve büyük bütçelere ihtiyacımız yoktur aslında. Örneğin gördüğünüz resimdeki kapımın dönüşümü oldukça az bütçeyle ve çok eğlenceli bir yeniden doğuş projesi oldu...
Ben yaparken çok eğlendim...

Kapımın eski hali vernikli ahşap oldukça da sağlamdı. Eşiminde yardımıyla 120 numara atlas zımparayla ayrıntılı olarak vernikten arındırdım. Su bazlı mat boya kullandım çünkü yağlı boyanın parlak görüntüsü bana göre değil. Tabiki tercih edenler yağlı boya da kullanabilirler. Nalburlardan temin ettiğimiz slikonlu su bazlı kesekağıdı rengi boya ile tek katta bu güzel görünümü elde edebilrisiniz.
Kapımızın süslenmesi ise tamamen size kalmış, ben renkli ahşap kelebekleri tercih ettim. Kapımın önüne ise Abana sahilinden bir misafir adım attı. Kapı süsleri ve kapı süslemeleri ile ilgili fikirlerimi de gelecek günlerde sizlerle paylaşacağım..

Kalplerin geniş olduğu yerde, ev dar gelmez. Herkese geniş kalpler ve güzel evler diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder